To koniec Naszej Klasy. Nadszedł ostatni dzień kultowego serwisu

To koniec Naszej Klasy. Nadszedł ostatni dzień kultowego serwisu

Nasza Klasa zamyka dziś swoje serwery. Popularny serwis społecznościowy był dostępny w Polsce od 2006 roku i niewątpliwie część ludzi będzie go ciepło wspominać.


W maju ogłoszono oficjalny koniec serwisu NK.pl znanego wcześniej jako Nasza Klasa. Informacja o zamknięciu serwerów natychmiastowo obiegła cały kraj. Nic w tym dziwnego - portal bezdyskusyjnie można uznać w Polsce za kultowy.

Dziś - 27 lipca 2021 roku - mamy do czynienia z ostatnim tchnieniem Naszej Klasy. Już niedługo niemożliwe stanie się zalogowanie do swoich kont, a po wejściu na stronę pojawi się wyłącznie komunikat o niedostępności platformy.

Źródło: NK


Użytkownicy mają więc szansę na pobranie swoich zdjęć czy wykonanie zrzutów ekranu wszystkich konwersacji do godziny 23:59. Warto to zrobić, by mieć jakąś pamiątkę po "dawnych czasach" czy po prostu samym serwisie.

Kopie zapasowe danych użytkowników zostaną trwale usunięte z serwerów w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Jeśli ktoś zgłosił prośbę o zwrot środków, to proces ten może potrwać nawet nieco dłużej. Potem ślady po aktywności na NK będą wymazane.

 

Korzystaliście kiedyś z Naszej Klasy? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.