To koniec CD-Action? Legendarne pismo dla graczy zostało wstrzymane

To koniec CD-Action? Legendarne pismo dla graczy zostało wstrzymane

Globalna epidemia wyniszcza w tej chwili ogromną część biznesów, a koronawirus zebrał dziś swoje żniwa na polskiej publicystyce gamingowej. Smutną informację możemy przeczytać na oficjalnej stronie magazynu CD-Action, gdzie jeden z redaktorów, informuje o końcu czasopisma w swojej obecnej postaci.


Jak podaje serwis Polski Game Dev, wydawnictwo Bauer zamknęło wczoraj redakcję około 20 czasopism, w tym CD-Action, PC Format, Świat Wiedzy oraz Kawaii, najprawdopodobniej ze względu na problemy finansowe spowodowane pandemią COVID-19. Redaktorzy otrzymali dzisiaj niespodziewane wypowiedzenia, które na chwilę obecną, są równoznaczne z zakończeniem działalności wyżej wymienionych czasopism. Najbliższy numer CD-Action ma bez zmian pojawić się 5 maja, natomiast wszystkie kolejne wydania stoją w obecnej sytuacji pod ogromnym znakiem zapytania. Magazyn pojawiał się regularnie od 1996 roku. W chwili pisania tego artykułu oficjalne stanowisko w sprawie zajęło odpowiedzialne za decyzję, wydawnictwo Bauer, które odniosło się do sytuacji w następujących słowach:
"W związku z doniesieniami na temat przyszłości dotyczącej magazynów „CD-Action” i „PC Format” Wydawnictwo Bauer informuje, że oba czasopisma nadal będą się ukazywać.Dziennikarze otrzymali wypowiedzenia i mają różne okresy wypowiedzenia, w trakcie których pracować będą nad kolejnymi wydaniami.Decyzja o dalszych losach ww tytułów zostanie podjęta w nadchodzących miesiącach." - czytamy w stanowisku wydawnictwa

Póki co sytuacja wydaje się być bardzo nieciekawa, a samo stanowisko wydawnictwa zdaje się nie tłumaczyć zbyt wiele. APYNews składa największe wyrazy wsparcia w kierunku wszystkich, dotkniętych decyzją, redakcji oraz mamy nadzieję, że sytuacja w szybkim czasie ulegnie poprawie.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.