To już 6 lat kanału Roja!

To już 6 lat kanału Roja!

25 lipca to bardzo ważna data w naszym kalendarzu. Właśnie dziś urodziny obchodzi jeden z czołowych kanałów na polskim YouTube posiadający niespełna półtora miliona subskrypcji, ponad pół miliona obserwujących na Facebooku oraz ponad 3,5 tysiąca samych materiałów video - chodzi oczywiście o kanał Patryka"Roja" Rojewskiego, YouTubera, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.


Mija dokładnie 6 lat od kiedy na kanale ROJSON rozpoczęła się seria Moje uRojenia - cykl vlogów na temat gier, który zapoczątkował całą działalność Roja na YouTube. W samym internecie znany był, głównie dzięki serwisowi Gameplay.pl, gdzie przez długi czas pisał artykuły o świecie gier. Prawdopodobnie wtedy nikt nie sądził, że kanał rozwinie się aż do takich rozmiarów. I chociaż przez te lata YouTube jako platforma zmieniał się niezwykle mocno i cały czas pojawiają się nowi twórcy, on nadal jest wierny swojemu formatowi i za to jest niezwykle ceniony i lubiany. W jego materiałach widać, że to co robi powstaje z pasji i sprawia mu to niezwykłą radość, co czyni jego materiały bardzo autentycznymi i przyjemnymi dla widza. Z tej szczególnej okazji na jego kanale pojawił się specjalny film, gdzie Rojo podsumowuje swoją dotychczasową działalność. Wspomina tam m.in. o tegorocznych przedsięwzięciach, chociażby nagrywaniu dubbingu do gry Battlefield 1, udziale w Wielkiej Bitwie Youtuberów czy relacji z targów E3. Mówi także o osobach bez których kanał ten wyglądałby zupełnie inaczej. Całemu materiałowi przyświeca hasło: Gry łączą, a nie dzielą.Rok temu, przy okazji 5-tych urodzin, Patryk udzielił nam szczególnego wywiadu, który teraz chcielibyśmy przypomnieć. Cała redakcja APYnews z tego miejsca chciałaby pogratulować tych 6 lat oraz życzyć powodzenia w dalszej twórczości!

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.