Electronic Arts przejęło twórców marki Titanfall

Electronic Arts przejęło twórców marki Titanfall

Jeszcze niedawno w sieci głośno było o zamknięciu przez EA studia Visceral Games odpowiedzialnego chociażby za serię Dead Space, a firma już informuje o kolejnej, przyszłościowej decyzji. Mowa tutaj o przejęciu Respawn Entertainment.


Firma ta jest odpowiedzialna przede wszystkim za popularną wieloosobową strzelankę, a mianowicie Titanfall.  EA za zakup studia postanowiło zapłacić 450 milionów dolarów (warto zaznaczyć, że największa oferta pochodziła do tej pory od koreańskiego zespołu Nexon oferującego 50 milionów dolarów mniej), z czego 151 milionów przekazane zostanie natychmiast, a reszta spłacana będzie w odpowiednio wyznaczonych terminach.Współpraca obu firm nie rozpoczęła się jednak dopiero w momencie zakupu - wspólnym działaniom tych korporacji zawdzięczamy przecież tytułową markę Titanfall. Aktualnie trwają pracę nad trzecią odsłoną serii oraz produkcją osadzoną w świecie Star Wars. Ponadto gdzieniegdzie można usłyszeć o niezapowiedzianej jeszcze produkcji VR, która pojawić ma się w 2019 roku.Przy okazji Electronic Arts oświadczyło, że nie dojdzie do jakichkolwiek zwolnień, a polityka Respawn Enertainment nie ulegnie większym zmianom. Szefem studia niezmiennie pozostaje Vince Zampella.

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.