Tinder z kontrowersyjną opcją tylko dla kobiet

Tinder z kontrowersyjną opcją tylko dla kobiet

Rozpoczynanie rozmowy z dziewczyną dla wielu często jest trudnym zadaniem. Wystarczy więc założyć Tindera, bo tam nowa aktualizacja ma pozwolić na rozpoczynanie konwersacji tylko płci pięknej. Czyli rozmowy nie rozpocznie pewnie nikt. 


Twórcy aplikacji zapowiedzieli wprowadzenie nowej funkcji przewidzianej głównie dla pań. Tylko one będą mogły rozpoczynać rozmowę ze swoimi adoratorami. Oznacza to, że nawet jeśli obie strony wykażą zainteresowanie, to i tak znajomość na wyższy poziom będzie mogła zainicjować tylko dziewczyna.Na szczęście ustawienie ma być tylko opcjonalne i skorzystają z niego tylko te dziewczyny, które tego chcą. A jak wiele z nich będzie tego chciało? Nie sposób przewidzieć. Tinder tak tłumaczy swoją decyzję:
Kobiety często nie chcą czuć presji związanej z rozpoczynaniem rozmowy z nieznajomym, jeśli jednak to lubią, to jest dla nich wspaniała opcja. Dawanie ludziom wyboru sposobu rozpoczynania znajomości w porównaniu do mówienia im z góry, jak ma się to odbywać, robi wielką różnicę.

Nie wiadomo, kiedy aktualizacja z nowymi uprawnieniami dla kobiet się pojawi, ale prawdopodobnie wywoła trochę szumu. Czy faceci mogą czuć się poszkodowani? To zależy od tego, jak dużą popularność zyska nowa funkcja i jak będzie wykorzystywana.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.