Tinder mówi STOP obraźliwym wiadomościom. Nadchodzi nowa funkcja

Tinder mówi STOP obraźliwym wiadomościom. Nadchodzi nowa funkcja

Tinder planuje rozszerzyć zasięg działania sztucznej inteligencji o analizę pisanych wiadomości pod kątem obecności obraźliwych wiadomości. Usługa w ten sposób ma się stać bezpieczniejsza.


Tinder to bez wątpienia aplikacja pełna ludzi różnego pokroju. Często zdarzają się tam osoby miłe i wysyłające wiadomości raczej nacechowane pozytywnie. Oczywiście istnieje także druga grupa użytkowników, która ze swoją toksycznością się nie kryje.

Właśnie do tego ostatniego grona osób Tinder kieruje nową funkcję. Mowa o specjalnym powiadomieniu pojawiającym się w momencie podjęcia próby wysłania wiadomości zawierającej np. negatywne słowa czy wyrażenia. Notyfikacja poinformuje nadawcę w następujący sposób:
Jesteś pewien, że chcesz wysłać tą wiadomość? Pomyśl najpierw dwa razy - Twoja para może uznać to za obraźliwe/lekceważące.

Źródło: Tinder


Testy przeprowadzone przez Tindera wskazują na skuteczność tego typu opcji. Ma ona zmniejszać wysyłaną liczbę obraźliwych wiadomości nawet o kilkanaście procent. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie nowość trafi do wszystkich użytkowników. Warto więc wyczekiwać stosownej aktualizacji - życzymy Wam jednak, żebyście nigdy nie spotkali się z nadchodzącym komunikatem.

 

Co sądzicie o powiadomieniu wprowadzanym na Tinderze? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.