TikTokerka podpalała lasy, aby zdobyć większą popularność

TikTokerka podpalała lasy, aby zdobyć większą popularność

Jedna z użytkowniczek TikToka postanowiła nagrać materiał, na którym podpala jeden z pakistańskich lasów. Influencerka została już oskarżona o celowe wzniecenie ognia.


Humaira Asghar (na platformie TikTok znana jako Dolly) postanowiła przyłączyć się do popularnego w Pakistanie trendu. Influencerka śledzona przez kilkanaście milionów osób opublikowała krótki filmik, na którym można zobaczyć płonące zalesione wzgórza oraz usłyszeć muzykę o pożarach. Zdarzenie miało miejsce w parku narodowym Margalla Hills.

Dziewczyna została oskarżona o wzniecenie pożaru w tym chronionym i bogatym przyrodniczo miejscu. Park zamieszkuje bowiem wiele zagrożonych wyginięciem zwierząt oraz roślin - nawet około 1000 gatunków. Mówimy więc o naprawdę haniebnym i podłym czynie. Sama influencerka twierdzi jednak, że materiał został zarejestrowany w innym miejscu i "nie ma nic złego w nagrywaniu filmów".To jednak niestety nie pierwsza tego typu sytuacja. Na początku maja doszło do podobnej sytuacji, tylko że tutaj mężczyzna faktycznie nagrał klip, na którym widać jak podpala las. Twórca został już aresztowany, lecz nie wiadomo jakie szkody zdążył wyrządzić.

Podobne działania miały też miejsce na mniejszą skalę w ubiegłych miesiącach i naprawdę trudno pojąć motywację osób, które podejmują się niszczenia przyrody w tak okrutny sposób. Pakistańskie organizacje chroniące przyrodę podobno podjęły już odpowiednie środki.

 

Widzieliście podobne niebezpieczne trendy na TikToku? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.