Twórcy TikToka pracują nad własnym smartfonem

Twórcy TikToka pracują nad własnym smartfonem

Wygląda na to, że nadchodzi zupełnie nowa marka smartfonów. ByteDance, firma znana z tworzenia aplikacji mobilnych, a przede wszystkim z TikToka, ma w planach stworzenie własnego urządzenia przenośnego. 


Twórcy TikToka podpisali umowę z chińską spółką Smartisan, która specjalizuje się w produkcji tanich smartfonów. W ramach tego porozumienia, ByteDance zyskało patenty oraz część pracowników tejże firmy. Według wstępnych doniesień, telefon byłby sprzedawany w pakiecie ze wszystkimi programami ze stajni ByteDance - w tym oczywiście z TikTokiem, ale także innymi, nieopublikowanymi jeszcze lub nieznanymi zachodniemu odbiorcy aplikacjami.ByteDance, które wycenia się obecnie na 75 miliardów, swoje imperium zbudowało przede wszystkim na jednej, znanej wszystkim aplikacji. TikTok stanowi świetną alternatywę dla Snapchata czy Instagrama, jest przy tym skierowany do najmłodszych odbiorców. Pytaniem, które się nasuwa jest: Czy chińskiemu potentatowi uda się podbić rynek hardwarowy równie skutecznie, co softwarowy? Swoich sił na tym gruncie próbował już Facebook czy Amazon, co zakończyło się fiaskiem.

Ciekawym zagadnieniem do rozważań jest też kraj, od którego ByteDance rozpocznie swoją ekspansję z nowym produktem. Sprzedaż w Stanach może być utrudniona przez wrogość rządu USA wobec chińskich firm i nakładanie coraz większych ceł. ByteDance napotyka również problemy w Indiach, gdzie popularność TikToka jest największa na świecie - rząd zakazał promowania aplikacji, argumentując to „degradacją kultury”. Sukces smartfona uzależniony jest w głównej mierze od przemyślanej kampanii marketingowej, a także od przywiązania użytkowników do aplikacji należących do ByteDance.

Na razie brak szczegółów na temat daty premiery urządzenia, jednak można przypuszczać, że nastąpi to jeszcze w bieżącym roku.

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu