TikTok został zbanowany w Indiach!

TikTok został zbanowany w Indiach!

Chińska aplikacja od firmy ByteDance posiada obecnie blisko 800 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie, z czego blisko 30% pochodzi właśnie z Indii. Właściciele popularnej aplikacji znaleźli się w niemałych tarapatach, bowiem TikTok został usunięty z indyjskiego AppStore'a oraz Sklepu Play. 


Rząd Indii zdecydował się na zbanowanie TikToka oraz 58 innych aplikacji chińskiego pochodzenia. Powodem takiej, a nie innej decyzji są wymagania dot. kwestii bezpieczeństwa, które zdaniem rządu, nie są spełniane w przypadku zbanowanych usług.
"W celach bezpieczeństwa, ochrony suwerenności i integralności Indii oraz przede wszystkim w celach ochrony prywatności ludzi w Indiach, rząd zakazał 59 aplikacji mobilnych." - napisał na swoim Twitterze Unijny Minister ds. Elektroniki i Technologii Informacyjnej, Ravi Shankar PrasadPomimo tego, że aplikacja jest niemożliwa do pobrania zarówno na urządzeniach z iOS, jak i tych z Androidem, osoby, które posiadały ją wcześniej, wciąż mogą z niej korzystać oraz będą mogły ją bez zmian aktualizować. W międzyczasie, prezes TikToka dla regionu Indii opublikował specjalne oświadczenie, w którym gwarantuje, że dane użytkowników aplikacji nie trafiają w ręce stron trzecich. 

Według najświeższych doniesień, odpowiednie osoby reprezentujące TikToka zostały zaproszone na rozmowę mediacyjną z rządem Indyjskim, aby spróbować dojść do jakiegokolwiek porozumienia. Poniżej natomiast możecie znaleźć listę wszystkich aplikacji, które zostały zbanowane w Indiach:


 

 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.