TikTok zdetronizowany w rankingu najchętniej pobieranych aplikacji

TikTok zdetronizowany w rankingu najchętniej pobieranych aplikacji

W czasie pandemii to TikTok dostarczał nam nieocenionej rozrywki i tym samym królował we wszelkich zestawieniach popularności. Wraz z rokiem 2021 na jego miejsce wkracza komunikator Telegram.


Sensor Tower opublikowało dane, z których jasno wynika, że Telegram odnotował w styczniu 2021 roku ponad 63 mln pobrań. Tym samym znajduje się na pierwszej pozycji zestawienia i może pochwalić się ponad czterokrotnym wzrostem w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku.Do sukcesu Telegramu z pewnością przyczyniły się działania Facebooka, który wciąż wprowadza zmiany w WhatsAppie, które nie podobają się jego użytkownikom i w konsekwencji szukają oni zamiennika aplikacji. Naprzeciw im potrzebom wychodzi właśnie Telegram, który bardziej skupia się na prywatności.

TikTok znalazł się na drugim miejscu zestawienia od Sensor Tower. Jest to aplikacja, z której korzysta wielu młodych ludzi, ale dla niektórych stanowi duże zagrożenie. W końcu jest zakazana na przykład w Pakistanie. W Polsce pojawi się jej biuro, o czym pisaliśmy tu.

Na trzecim miejscu tabeli stworzonej przez Sensor Tower plasuje się Signal - kolejny komunikator. To wyraźny znak dla Facebooka, który najwyraźniej musi zmienić politykę WhatsAppa, jeśli chce zatrzymać użytkowników.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.