TikTok został zablokowany w kolejnym kraju

TikTok został zablokowany w kolejnym kraju

Niemoralne i nieprzyzwoite treści to powody, dla których TikTok został całkowicie zablokowany w Pakistanie. Czy kolejny kraj zakładający, że aplikacja jest szkodliwa, to krok ku jej upadkowi?


Pakistański Urząd Telekomunikacji (PTA) twierdzi, że trafiło do niego wiele skarg od obywateli, czego skutkiem było ostrzeżenie spółki ByteDance (właściciela TikToka) dotyczące obowiązkowej moderacji treści. Jak widać, PTA musiał podjąć ostateczne kroki.

 Zablokowanie TikToka stało się tuż po zainteresowaniu się sprawą premiera Pakistanu - Imrana Khana. PTA zaznacza jednak, że aplikacja może zostać odblokowana jeśli wprowadzi modernizację szkodliwych i niemoralnych treści.

Największym zagrożeniem dla TikToka wydaje się być zablokowanie go w Stanach Zjednoczonych, o czym pogłoski słyszymy od jakiegoś czasu. Przypominamy, że Pakistan nie jest pierwszym krajem, który zabronił użytkowania aplikacji - były to Indie. Czy powoli zmierzamy do ostatecznego pożegnania z TikTokiem? Być może spółka ByteDance powinna trzymać większą pieczę nad publikowanymi treściami aby uniknąć takiej sytuacji.

 

Foto: TikTok, pixabay.com (Tubbn)

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.