TikTok z funkcją Q&A. Twórcy i obserwujący będą zadowoleni

TikTok z funkcją Q&A. Twórcy i obserwujący będą zadowoleni

TikTok już niedługo wzbogaci się o funkcję Q&A. Ułatwi i ulepszy ona proces komunikacji twórców ze swoimi obserwatorami - zadawane pytania będą widoczniejsze i mniej pomieszane ze zwykłymi komentarzami.


TikTok umożliwia obecnie odpowiadanie na komentarze w formie tekstowej lub wideo. Jeśli korzystacie z platformy, to z pewnością zauważyliście jak niezwykle popularne stały się filmy odnoszące się do np. opinii lub pytania danego użytkownika. Deweloperzy chyba dostrzegli panujący trend.

Część twórców zauważyła bowiem u siebie możliwość aktywacji funkcji Q&A. Na czym ona polega? Przede wszystkim na oddzieleniu pytań od zwykłych opinii. W sekcji komentarzy oraz na profilu pojawi się specjalny przycisk pozwalający na zadanie pytania.W ten sposób wszystko trafi do jednego miejsca, co ułatwi influencerowi na odpowiadanie w formie wideo/tekstowej lub organizowanie sesji Q&A np. podczas transmisji na żywo.

Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie nowość trafi oficjalnie do wszystkich użytkowników. Pewne jest to, że skorzystać z niej będą mogli wyłącznie twórcy posiadający minimum 10000 obserwujących.

 

Co sądzicie o nadchodzącej funkcji? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.