TikTok wprowadzi awatary, streamy audio i wiele więcej

TikTok wprowadzi awatary, streamy audio i wiele więcej

TikTok regularnie usprawnia swoją aplikację o nowe funkcjonalności. W najbliższym czasie możemy spodziewać się dodania kolejnych z nich. Gigant testuje aktualnie m.in. awatary podobne do Bitmoji, a także opcje czatów grupowych czy streamów audio. To jednak nie wszystko!


Kilka dni temu informowaliśmy was na naszej stronie internetowej o trwających testach TikToka dotyczących opcji płatnych subskrypcji. Jak się teraz okazuje, nie jest to jedyna nowa funkcja, która wkrótce powinna zawitać do aplikacji od ByteDance.

Jak informuje wiarygodny insider Matt Mavarra na swoim Twitterze, deweloperzy pracują nad wprowadzeniem opcji awatarów podobnych do Bitmoji czy też filtrowania filmów w sekcji "Obserwowane" oraz "Dla Ciebie" poprzez słowa kluczowe dodane przez nas do listy. Oprócz tego, wiele zmian ma dotyczyć także komunikacji wewnątrz aplikacji. TikTok testuje bowiem opcję tworzenia grupowych konwersacji, do których będzie można zapraszać znajomych dzięki specjalnemu linkowi.

 Zmiany mają dotyczyć także transmisji na żywo. Gigant zamierza skorzystać z aktualnego trendu wykreowanego przez Clubhouse i umożliwić opcję streamów audio, w których będzie mogło uczestniczyć nawet kilka osób. Wielu twórców powinno jednak ucieszyć się jeszcze z jednej funkcji, a ma nią być możliwość udostępniania ekranu urządzenia podczas streamowania.

W tej chwili nie wiemy kiedy i czy w ogóle wszystkie wymienione opcje trafią do użytkowników. Biorąc pod uwagę poprzednie aktualizacje, możemy spodziewać się stopniowego rozszerzania funkcji wśród kolejnych użytkowników, a następnie globalnej implementacji. Jeśli wszystkie z testowanych zmian zostaną wprowadzone, możemy mieć wkrótce do czynienia z jedną z największych aktualizacji aplikacji ByteDance od czasów jej powstania.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.