TikTok usunął 89 milionów filmów w pół roku. Oto pełen raport

TikTok usunął 89 milionów filmów w pół roku. Oto pełen raport

Z najnowszego raportu wynika, że TikTok nie bierze jeńców - przynajmniej w zakresie likwidacji filmów niezgodnych z regulaminem. W drugiej połowie 2020 roku z platformy zniknęło bowiem ponad 89 milionów materiałów.


Z TikToka korzysta coraz więcej osób i nie wydaje się jakoby usługa była "chwilowym trendem". Udowadniają to wyniki opublikowane przez deweloperów w tzw. Raporcie Transparentności. Na jego łamach zamieszczono m.in. liczbę klipów usuniętych z powodu naruszania zasad w terminie od 1 lipca do 31 grudnia 2021 roku.

Mowa tu o 89 milionach filmach, które uznano z jakiegoś względu za nieodpowiednie. Rezultat ten robi wrażenie jeszcze większe, gdy uświadomimy sobie, że stanowi on zaledwie 1 procent wszystkich materiałów opublikowanych na TikToku.

Co ciekawe, 92,4 procent filmów pozbyto się jeszcze przed zgłoszeniem ich przez użytkowników, a 83,3 procent klipów nie zdążył nikt obejrzeć. Zadziałał tu oczywiście algorytm platformy mający coraz sprawniej wyłapywać łamiące regulamin treści.

Źródło: pixabay.com (travelsourced)


Jeśli zaś chodzi o konta - tych pozbyto się około 6 milionów. Odrzucono także ponad 3,5 miliona reklam. Co jeszcze udało się osiągnąć przez ostatnie miesiące?

TikTok chwali się skutecznością sekcji COVID-19. Miała ona zostać wyświetlona 2,6 miliarda razy oraz dodana do ponad 3 milionów filmów. W hashtagi i inne centra informacyjne odnośnie pandemii kliknięto z kolei ponad 63 miliardy razy. Z platformy zniknęło 50 tys. materiałów szerzących dezinformację w kwestii wirusa.

Wspomniano także o dynamicznym rozwoju narzędzi ulepszających system kontroli rodzicielskiej oraz zapewniono o trwających planach nad kolejnymi funkcjami bezpieczeństwa.

Jeśli jesteście zainteresowani lekturą pełnego raportu, to zerknijcie TUTAJ.

 

Co sądzicie o wynikach TikToka? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.