TikTok i Twitter coraz bardziej popularne w Polsce

TikTok i Twitter coraz bardziej popularne w Polsce

Polska długo broniła się przed Twitterem i TikTokiem. Aktualnie oba serwisy plasują się w pierwszej dziesiątce użytkowanych, a Twitter zajmuje już trzecie miejsce!


Jak widać w badaniu Mediapanel, króluje wciąż Facebook, co nie powinno być żadnym zaskoczeniem. Na drugim miejscu Instagram, który i tak należy do Facebooka, więc Mark Zuckerberg odnosi w naszym kraju prawdziwe sukcesy.

Twitter jak się okazało zajmuje już trzecie miejsce i wyprzedził portale takie jak Pinterest czy Wykop. Co ciekawe, amerykański odpowiednik drugiej ze stron, czyli Reddit osiągnął mniejszy od niej wynik. Na Wykop bowiem zajrzało 4,34 mln polskich internautów, a na Reddit "zaledwie" 1,68 mln.

Tabelka z serwisu wirtualnemedia.pl


W rankingu pojawiają się też dwie witryny służące działalności charytatywnej, z czego jako Polacy możemy być tylko dumni. Siepomaga i Pomagam osiągnęły kolejno 3,34 mln użytkowników i 2,15 mln.

Prawdziwy rekord odnotowuje przeglądarkowa wersja TikToka. Jeszcze nigdy nie zebrała aż tylu użytkowników - 2,43 mln. Tym samym strona zajmuje ósme miejsce w rankingu.

Wielu użytkowników TikToka zainteresowało się portalem podczas początku pandemii i zostało z nim do dziś. Kto wie, jak ranking będzie przedstawiał się w momencie, gdy wszystko wróci do normy. Może czekają nas kolejne niespodziewane zwroty akcji?

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.