TikTok stawia na transmisje na żywo. Nadciąga szereg funkcji

TikTok stawia na transmisje na żywo. Nadciąga szereg funkcji

TikTok zaczyna kłaść większy nacisk na transmisje na żywo. Ogłoszono właśnie szereg funkcji, które mają zachęcić twórców oraz widzów do organizowania i oglądania streamów.


TikTok to aplikacja, której popularność nieustannie rośnie. Nic więc dziwnego, że deweloperzy coraz częściej myślą o rozwoju jej wybranych segmentów. Teraz na ruszt wzięto transmisje na żywo. Już niedługo format ten wzbogaci się o naprawdę świetne udogodnienia.

Przede wszystkim już niedługo twórcy będą mogli zaplanować streamy. Odbiorcy z kolei otrzyma opcję "rejestracji", co poskutkuje otrzymaniem specjalnego powiadomienia w momencie rozpoczęcia wydarzenia. Dodatkowo pojawi się specjalna naklejka z odliczaniem, którą będzie można dodać do zwykłego filmu w celu skuteczniejszego poinformowania o zbliżającej się transmisji.

Źródło: TikTok


Świetną funkcją wydaje się też "go Live together". Dzięki niej twórcy będą mogli organizować w dwójkę wspólne transmisje na żywo, a odbiorcy w sprawny i przyjemny sposób przeskakiwać pomiędzy influencerami. Wkrótce pojawić ma się także opcja współprowadzenia streama pomiędzy większą liczbą osób.

Źródło: TikTok


Dodatkowo opcja Q&A zostanie rozszerzona również na transmisje na żywo. Dzięki temu proces zadawania pytań i odpowiadania na nie stanie się bardziej przystępny. Specjalne dymki z treścią pojawią się u dołu interfejsu aplikacji.

Źródło: TikTok


Ułatwione zostanie również znajdowanie konkretnych wydarzeń poprzez słowa kluczowe. Nie zabraknie także trybu obraz-w-obrazie, co pozwoli na oglądanie transmisji na żywo z otwartą aplikacją w tle.

Wszystkie funkcje są już testowane i powinny trafić do wszystkich "wkrótce".

 

Co sądzicie o nadchodzących nowościach na TikToku? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.