TikTok startuje z wielką akcją wsparcia Miesiąca Dumy

TikTok startuje z wielką akcją wsparcia Miesiąca Dumy

TikTok przyłączył się do wspierania tzw. Miesiąca Dumy. W aplikacji pojawi się z tej okazji m.in. siedem nowych efektów czy specjalna muzyczna playlista. Ponadto w Warszawie powstał specjalny mural z najpopularniejszymi TikTokerami identyfikującymi się jako osoby LGBTQ+.


Czerwiec to wyjątkowy miesiąc dla społeczności LGBTQ+. Jest to symboliczny okres, gdzie szczególnie przypomina się o wolności oraz równości takich osób. Do celebrowania Miesiąca Dumy postanowił przyłączyć się m.in. TikTok.

W aplikacji pojawiło się siedem zupełnie nowych efektów oraz specjalna muzyczna playlista. Zorganizowany zostanie także Live Show z Drag Queens, a także 12-godzinny Marsz Dumy, w którym udział weźmie chociażby Miley Cyrus. To jednak nie wszystko!

Źródło: TikTok (via Wirtualne Media)


Polski oddział TikToka zadbał także o wyróżnienie lokalnych twórców należących do społeczności LGBTQ+. W centrum Warszawy powstał wyjątkowy mural z hasłem "Każdy różny, ale równy" przedstawiający najpopularniejszych influencerów. Widnieją na nim: Michał Piróg, @way.of.blonde, @maschines_official, @saintfluencer, @pizzapawel, @lucasadelon, @charazinsky i @jasperrr55.

O wsparciu okazywanym przez TikToka osobom LGBTQ+ w następujący sposób wypowiedział się @charazinsky (1,5 mln obserwujących):
TikTok bardzo wspiera środowisko LGBTQ+ przede wszystkim akcjami Pride. Jednak to wsparcie jest widoczne przez cały rok. Na TikToku nie ma miejsca na dyskryminację i nienawiść. W akcję Pride włączamy się już po raz drugi. Zdecydowaliśmy się na to, bo chcemy, aby społeczeństwo było jeszcze bardziej tolerancyjne i akceptowało ludzkie odmienności. Chcemy również wyrazić swoje wsparcie dla osób LGBTQ+ i zachęcić do bycia w 100% sobą.

Jeśli także chcecie wyrazić solidarność ze społecznością LGBTQ+, to TikTok udostępnił specjalną naklejkę z hasztagiem #Pride2021. Można ją bez problemu dodać do udostępnianych filmów.

 

Co sądzicie o wsparciu LGBTQ+ przez TikToka? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.