SciFun postanowił wyjaśnić viralowy film TikTokera

SciFun postanowił wyjaśnić viralowy film TikTokera

SciFun w maju tego roku na dobre powrócił na YouTube. Od tego czasu na jego kanał trafiło kilka materiałów, a każdy z nich został przygotowany z użyciem mikroskopu. Wczoraj nowy przyrząd YouTuber postanowił wykorzystać w bardzo dobrym celu, jakim było zdementowanie viralowego filmiku na TikToku.


Na TikToka trafia wiele treści, spośród których znaczna część osiąga wielkie liczby wyświetleń. Jednym z takich filmów był materiał, w który pewien autor wsadził pod mikroskop miód, który rzekomo był pełen pajęczaków. W historię uwierzyły tysiące użytkowników, a za film obejrzano ponad 70 milionów razy. SciFun sprawdził wszelkie wątpliwości jego widzów dotyczące rzetelności filmu.Jak się oczywiście okazało, viral nie miał za wiele wspólnego z prawdą. Autor filmiku wykorzystał nagrania pewnego innego użytkownika, który uchwycił pajęczaki w miodzie, który jednak został dodany do żyjątek jako utrwalacz preparatu. Okazało się także, że TikToker wiedział o tym fakcie, jednak opisał go cyrylicą w opisie, natomiast film od początku do końca był skonstruowany tak, aby wprowadzić w błąd, a internauci myśleli, że miód jest pełen takich niespodzianek. Koniecznie zobaczcie najnowszy materiał SciFuna!

 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.