TikTok miesięcznymi przychodami ze sprzedaży przebił YouTube oraz Netflixa

TikTok miesięcznymi przychodami ze sprzedaży przebił YouTube oraz Netflixa

Popularność TikToka wciąż gwałtownie rośnie i nie jest to jedynie sucha obserwacja, a fakt, który jest poparty matematycznymi dowodami. Zgodnie z najnowszymi informacjami, TikTok,  wraz ze swoją chińską wersją Douyin, wygenerował większy przychód, niż jakakolwiek inna aplikacja na świecie!


Zgodnie z doniesieniami firmy analitycznej Sensor Tower, należący do firmy ByteDance, TikTok, odnotował w kwietniu największy przychód z zakupów wewnątrz samej aplikacji (gry nie były brane pod uwagę). Tyczy się to zysków z samych mikropłatności, które w przypadku TikToka, istnieją w postaci wirtualnych monet, możliwych do zakupienia za prawdziwe pieniądze. Z ich pomocą możemy zakupić różnego rodzaju prezenty (głownie w formie obrazków/naklejek), a następnie wysłać je naszym ulubionym twórcom. Wygenerowane w ten sposób przychody wzrosły aż do 78 mln $ oraz, co całkiem niespodziewane, przebiły wiele aplikacji bazujących na modelu subskrypcyjnym, takich jak Netflix, Tinder, czy YouTube. Wynik jest jeszcze bardziej imponujący, kiedy weźmie się pod uwagę to, że mało kto w ogóle wie o możliwości zakupu Tik Tok'owych monet, a samo Byte Dance praktycznie w żaden sposób nie promuje tej możliwości.


TikTok został globalnie pobrany już ponad miliard razy, z czego 315 milionów pochodzi z samego I. kwartału 2020 roku. Aplikacja ByteDance przeżywa obecnie największy przypływ cyfr w każdej możliwej kategorii, co jest w dużej mierze związane z obecną pandemią, podczas której wielu użytkowników decyduje się dać szansę chińskiej platformie.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.