TikTok pozwoli zablokować filmy z konkretnymi hasztagami

TikTok pozwoli zablokować filmy z konkretnymi hasztagami

TikTok już niedługo wzbogaci się o możliwość blokady konkretnych słów oraz hasztagów - tak, by materiały je zawierające nie pojawiały się w sekcji Dla Ciebie.


TikTok decyduje się ostatnio głównie na wprowadzaniu zmian, które w jakiś sposób mają przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników. Mowa tu chociażby o ograniczeniach podczas transmisji na żywo. Głośno zrobiło się także o oskarżeniu firmy ByteDance.

Teraz doczekaliśmy się zapowiedzi trzech zmian, które w przeciągu kilku najbliższych tygodni zadebiutują na TikToku. Pierwszą z nich jest opcja blokady konkretnych słów oraz hasztagów - taka możliwość pojawi się po zaznaczeniu oglądanego materiału jako nieinteresującego. Jeśli więc dodamy #cats do czarnej listy, to nie doświadczymy przynajmniej części filmów z kotami w roli głównej.

Źródło: TikTok


Poza tym pojawią się dwa narzędzia pomagające w moderacji treści. Będą one w pełni zautomatyzowane, więc użytkownicy na pierwszy rzut oka nie dostrzegą większych zmian. Mowa tu chociażby o Content Levels, czyli kategoriach dojrzałości działających podobnie do ograniczeń wiekowych znanych chociażby z gier czy filmów. Niektóre materiały staną się więc po prostu niedostępne dla osób w wieku 13-17 lat.

Źródło: TikTok


Ostatnią zmianą jest usprawnienie mechanizmów odpowiedzialnych za wykrywanie nieodpowiednich treści. Mają one być ukrywane nieco umiejętniej i zwalczane dopiero w przypadku przybierania na popularności. Oczywiście mówimy tu o filmikach będących w pojedynkę niezbyt szkodliwymi, lecz nabierającymi taki charakter w większej ilości.

Wszystkie powyżej opisane nowości trafią na platformę w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

 

Co sądzicie o zmianach na TikToku? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.