TikTok pozbył się ponad 100 mln filmów łamiących regulamin

TikTok pozbył się ponad 100 mln filmów łamiących regulamin

TikTok udostępnił właśnie dane dotyczące liczby usuniętych filmów w pierwszym kwartale 2022 roku. Poza tym dowiedzieliśmy się o postępach w walce z dezinformacją oraz niebezpiecznymi treściami. 


Nie da się ukryć, że TikTok to obecnie najpopularniejsza platforma społecznościowa. Była ona niejednokrotnie oskarżana o niezbyt dobry system kontroli najmłodszych użytkowników oraz niewystarczającą walkę z nieprawdziwymi treściami, które są tam niekiedy istną plagą.

Osoby z firmy ByteDance próbują ratować sytuację poprzez publikowanie cyklicznych raportów na temat postępów jeśli chodzi o oczyszczanie usługi z niezbyt przystępnych treści. Właśnie doczekaliśmy się debiutu raportu za pierwszy kwartał 2022 roku. Czego możemy się z niego dowiedzieć?

Przede wszystkim to, że ponad 102 mln filmów zostało usuniętych globalnie w przeciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku. Powód? Naruszenie Zasad Społeczności lub Warunków świadczenia usług. Poza tym 95 procent treści zostało usuniętych zanim ktokolwiek je zgłosił, 93,7 procent w ciągu 24 godzin od ich wstawienia, a 90 procent usuniętych treści nie zostało przez nikogo wyświetlonych.Ponadto około 5,4 mln reklam zostało odrzuconych z powodu naruszenia zasad i wytycznych dotyczących reklam. Jeśli zaś chodzi o wojnę w Ukrainie, to tutaj zespół ds. bezpieczeństwa pozbył się około 41 tys. materiałów. Przy weryfikacji filmów na ten temat czuwa teraz specjalnie wydzielony zespół.Co ciekawe, pozbyto się też 49 kont kontrolowanych przez rosyjskie państwo oraz 204 kont stworzonych w celu wpływania na opinię publiczną. Poza tym firma ByteDance jeszcze raz przypomniała o wdrożeniu nowych funkcji mających na celu poprawę samopoczucia nieletnich. Mowa tu o panelu czasu ekranowego oraz specjalnych alertach.

 

Korzystacie z TikToka? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.