TikTok: pierwsze konto ze 100 milionami obserwujących

TikTok: pierwsze konto ze 100 milionami obserwujących

TikTok pod swoją nazwą istnieje dopiero od nieco ponad dwóch lat. Platforma szybko stała się niezwykle popularna, czego dowodem są zasięgi wielu twórców. Jeden z nich przekroczył właśnie próg 100 milionów obserwujących.


Charli D'Amelio założyła swój profil w maju 2019 roku. Tyle wystarczyło, by stać się największą gwiazdą TikToka i zainteresować ponad 100 milionów osób. Tyle właśnie kont zdecydowało się na obserwowanie konta młodej dziewczyny.

Jakiego typu materiały nagrywa? Przede wszystkim o charakterze tanecznym lub zawierające dynamiczne przejścia pasujące do użytej właśnie piosenki. Na profilu znaleźć możemy także vlogi oraz duety z innymi popularnymi influencerami.

Źródło: TikTok


TikTok to jednak wyłącznie wierzchołek góry lodowej. Platforma nie oferuje zbyt dużych możliwości rozwoju. Dlatego też Charli zdecydowała się na prowadzenie podcastu, rozwój kanału na YouTube oraz podpisanie kontraktu na książkę. W planach ma więcej projektów.
@charlidamelio♬ original sound - Adriana


@charlidamelio♬ original sound - ♡ Bree♡Do tego dochodzi także rodzina dziewczyny. Ekosystem "D'Amelio" obejmuje jej siostrę (wspólny kanał na YouTube + podcast) oraz rodziców (profil na TikToku i konto na Twitterze).

Spoglądanie więc na twórczość Charli wyłącznie przez pryzmat "głupich tańców" jest więc dużym uogólnieniem, które w tym przypadku może być dosyć krzywdzące.

Do myślenia daje też fakt, że PewDiePie na zdobycie 100 milionów subskrypcji na YouTube pracował kilkanaście lat. Sukces D'Amelio tylko udowadnia jaką potęgą stał się TikTok.

 

Co sądzicie o popularności Charli? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.