TikTok oficjalnie z sekcją Q&A. Także podczas transmisji na żywo

TikTok oficjalnie z sekcją Q&A. Także podczas transmisji na żywo

TikTok ogłosił właśnie wprowadzenie sekcji Q&A. Potwierdzono także, że będzie można z niej skorzystać również podczas transmisji na żywo. 


Pod koniec stycznia informowaliśmy Was o specjalnej funkcji Q&A, która zaczęła pojawiać się u niektórych użytkowników. Nie było jednak do końca wiadomo czy koniec końców zostanie ona zaimplementowana. Pod znakiem zapytania stała także jej obecność (oraz zasada działania) podczas live'ów.

Źródło: TikTok


Wszystkie wątpliwości zostały właśnie rozwiane przez zespół TikToka. Jak możemy przeczytać w oficjalnym wpisie na blogu usługi:
Od dziś ułatwiamy ludziom angażowanie się poprzez publikację TikTok Q&A, nowej funkcji pytań i odpowiedzi, która daje widzom i twórcom nowe sposoby komunikowania. W filmach użytkownicy będą mogli oznaczać swoje wpisy jako Q&A, które są następnie oznaczane jako pytania w sekcji komentarzy. Dzięki temu twórca może szybko zidentyfikować i odpowiedzieć na nie z poziomu komentarzy pod swoimi filmami.

Jeśli twórca zdecyduje się na aktywację funkcji, to na stronie głównej jego profilu pojawi się specjalna zakładka z wszystkimi zadanymi pytaniami. W ten sposób istnieje większa szansa na uzyskanie odpowiedzi od znanej osoby.
@tiktokThe new Q&A feature is now here to help you ask or answer any questions. Try it out now!♬ original sound - TikTok




Co się zaś tyczy transmisji na żywo - tutaj pojawi się dedykowany panel, gdzie będzie można wpisywać nurtujące kwestie. Tego typu zabieg ma pomóc w rozróżnieniu pytań od zwykłych komentarzy. Trzeba przyznać, iż ma to sens. Miejmy tylko nadzieję na prawidłowe i częste wykorzystanie tej funkcji przez influencerów.

Źródło: TikTok


TikTok Q&A dostępne jest dla kont obserwowanych przez minimalnie 10 tys. osób. Powinni mieć do niej już wszyscy użytkownicy na całym świecie.

 

Co sądzicie o nowości na TikToku? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.