TikTok najpopularniejszą aplikacją mobilną w maju

TikTok najpopularniejszą aplikacją mobilną w maju

Pod koniec zeszłego miesiąca, informowaliśmy o rekordowych przychodach Tik Toka, które w kwietniu przebiły YouTube oraz Netflixa. Platforma należąca do chińskiej firmy ByteDance nie zatrzymuje się w osiąganiu kolejnych kamieni milowych, tym razem stając się najpopularniejszą aplikacją maja. 


Zgodnie z doniesieniami firmy analitycznej Sensor Tower, TikTok był najczęściej pobraną aplikacją na całym świecie na systemy Android oraz iOS, w maju 2020 roku (raport nie uwzględniał gier). Platforma służąca do tworzenia krótkich materiałów wideo, odnotowała w ubiegłym miesiącu blisko 112 milionów pobrań, co jest wynikiem dwukrotnie lepszym w porównaniu z majem 2019 roku. Na drugim miejscu zestawienia znalazł się pandemiczny czarny koń rynku aplikacji - Zoom, któremu udało się zająć pierwszą lokatę w przypadku samego App Store'a.TikTok niezmiennie jest pobierany na potęgę głównie w USA oraz Indiach, gdzie odnotowuje ostatnio kosmiczny wzrost popularności.  Widoczny wzrost zainteresowania wokół platformy, jest jednak widoczny na całym świecie, co w dużej mierze uwarunkowane jest pandemią, która przekonała do TikTok'a wielu celebrytów oraz influencerów.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.