TikTok może zostać zablokowany w USA

TikTok może zostać zablokowany w USA

Zaledwie tydzień temu informowaliśmy was o tym, że popularna aplikacja TikTok została zablokowana w Indiach. Teraz należący do chińskiego ByteDance program jest na celowniku Stanów Zjednoczonych.


Obawy wobec aplikacji TikTok dotyczą przede wszystkim kwestii przetwarzania danych użytkowników. Chińskie prawo wymaga bowiem od firm krajowych współpracy z wywiadem kontrolowanym przez Komunistyczną Partię Chin. Oznacza to, że dane ponad 800 milionów użytkowników mogą zostać wykorzystanie do potencjalnie niebezpiecznych celów. Według agencji Reuters, sekretarz stanu - Mike Pompeo, wspomniał o możliwości zablokowania TikToka i innych chińskich aplikacji w Stanach Zjednoczonych nie tylko ze względów bezpieczeństwa użytkowników, ale także w związku z rosnącymi napięciem pomiędzy USA, a Chinami, które nasiliły się w czasie trwana pandemii koronawirusa oraz ostatnich działań Państwa Środka wobec Hongkongu. Kwestia blokady TikToka nie jest jeszcze przesądzona, natomiast Mike Pompeo wspomniał:
Jeśli chodzi o chińskie aplikacje, mogę zapewnić, że Stany Zjednoczone załatwią tę sprawę we właściwy sposób. Nie chcę uprzedzać prezydenta, ale rozważamy takie kroki.Co sądzicie o takiej możliwości? Uważacie, że blokada TikToka oraz innych chińskich aplikacji to krok ku bezpieczeństwu danych użytkowników? Piszcie w komentarzach!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.