TikTok może wkrótce zostać zablokowany w USA

TikTok może wkrótce zostać zablokowany w USA

TikTok znów ma poważne problemy. Aplikacją zajęła się Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC), która domaga się od Google i Apple usunięcia platformy ze swoich sklepów.


Brendan Carr z FCC wystosował pismo do CEO Apple - Tima Cooka oraz do CEO Google - Sundara Pichai. W liście przewodniczący komisji twierdził, że aplikacja nie jest zwykłą platformą do udostępniania śmiesznych wideo, gdyż w rzeczywistości niesie prawdziwe zagrożenie. W publikacji wskazane zostały informacje świadczące o niezgodności w rzeczywistych działaniach TikToka w stosunku do polityki aplikacji Apple oraz Google.

Według zamieszczonych w liście informacji, jeśli Apple oraz Google nie usuną TikToka ze swoich wewnętrznych sklepów, firmy będą zobowiązane do złożenia stosownych wyjaśnień do dnia 8 lipca.

 Sprawę dla serwisu BuzzFeed skomentował rzecznik TikToka, który powiedział:
Zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy najbardziej obserwowaną firmą pod względem bezpieczeństwa, a naszym celem jest zlikwidowanie jakiejkolwiek wątpliwości o bezpieczeństwo danych użytkowników z USA. Właśnie, dlatego dokładamy wszelkich starań, zatrudniając najlepszych specjalistów, którzy stale pracują nad dostosowywaniem naszych standardów bezpieczeństwa. Nasze systemy bezpieczeństwa poddane zostaną testom ze strony uznanych i niezależnych podmiotów

W tej chwili sprawa jest rozwojowa, więc musimy poczekać na dalsze aktualizacje dotyczące stanowisk Apple oraz Google w tej sprawie.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.