TikTok ma już 100 mln aktywnych użytkowników w Europie

TikTok ma już 100 mln aktywnych użytkowników w Europie

TikTok może pochwalić się naprawdę świetnymi wynikami. Ujawniono właśnie, że w Europie korzysta z aplikacji już ponad 100 milionów użytkowników. Niestety nie podano informacji o rezultatach osiąganych przez lokalne rynki - np. Polskę.


TikTok to obecnie najpopularniejsza platforma społecznościowa. Potwierdzają to między innymi wyniki instalacji samej aplikacji, jak i statystyki podawane przez przedstawicieli firmy ByteDance. Właśnie ujawniono rezultaty usługi uzyskane w 2021 roku.

Robią one wrażenie! Jak się okazuje, TikTok może pochwalić się obecnie ponad miliardem aktywnych użytkowników na całym świecie. Jeśli zaś chodzi o Europę, to z aplikacji korzysta na naszym kontynencie już 100 milionów osób. Co z Polską? Tutaj próżno szukać oficjalnych danych, lecz analitycy podają wyniki na poziomie 1,9 miliona użytkowników. Wiemy jedynie, że w ubiegłym roku odnotowano pięciokrotny wzrost zainteresowania platformą. To dobra wiadomość.

Jeśli zaś chodzi o plany rozwoju usługi, to wciąż koncentrować się one mają na relacjach, partnerstwie i edukacji. Możemy więc spodziewać się licznych nowości w tych trzech aspektach. Co jeszcze wiemy?

Sylwia Chada, dyrektorka generalna TikToka na rynek Europy Centralnej, ujawniła wyniki badań przeprowadzonych w Polsce przez firmę Kantar. Wynika z nich, że większość osób przegląda filmiki w celu poprawienia sobie humoru (63%) oraz odkrycia czegoś nowego (62%)

 

Korzystacie z TikToka? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.