TikTok: konta dzieci nie będą dalej dostępne publicznie

TikTok: konta dzieci nie będą dalej dostępne publicznie

Twórcy TikToka wreszcie skupili się na najmłodszych użytkownikach. Dużą część tej społeczności tworzy młodzież, która jest podatna na krytykę. Z tego powodu TikTok postanowił wprowadzić liczne ograniczenia zwiększające bezpieczeństwo nastolatków.


Aplikacja firmy ByteDance cały czas utrzymuje się na najwyższych pozycjach rankingów. Pobrana ponad miliard razy i uwielbiana przez młodych internautów. Nic dziwnego, że od korporacji wymaga się zapewnienia bezpieczeństwa i dbania o prywatność użytkowników.

Takie posunięcie jest prawdopodobnie spowodowane minioną kontrowersją związaną z Donaldem Trumpem, który planował unicestwić TikToka w USA. Firmie udało się obejść bez szwanku, ale w nowym roku skupiono się na polepszeniu wizerunku.Ci najmłodsi, czyli w wieku od 13 do 15 roku życia (tak, wiemy, że są tam też bobasy, ale o nich później) nie zobaczą już pod swoimi filmami komentarzy od nieznajomych. Feedback w tej formie zobaczą tylko od zaakceptowanych użytkowników. Funkcje takie jak Duet czy Stitch również zostały zablokowane. Osoby te będą mogły ukryć swoje konto w proponowanych.

Jeśli masz 16-17 lat — duet nagrasz tylko dla „przyjaciół”. Osoby do 16 roku życia nie będą też miały możliwości pisania prywatnych wiadomości z innymi TikTokerami.

Powyższe ograniczenia z pewnością spodobają się rodzicom swoich pociech. Jednak, czy to wystarczy? Dzisiaj bardzo łatwo jest omijać tego typu ograniczenia. Dziecko zawsze może stworzyć nowe konto, podając fałszywą datę urodzenia.

Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.