TikTok sprzedawał dane nieletnich. Platforma została ukarana

TikTok sprzedawał dane nieletnich. Platforma została ukarana

TikTok został ukarany grzywną w wysokości około 155 tys. dolarów za złamanie zakazu dotyczącego gromadzenia i przetwarzania danych osób małoletnich w Korei Południowej.


TikTok to jedna z najpopularniejszych i dynamicznie rozwijających się aplikacji społecznościowych na rynku. Każdy wyciek danych przeradza się więc w skandal na skalę międzynarodową. Nie inaczej jest i w tytułowym przypadku.

Odkryto bowiem, że firma ByteDance - odpowiedzialna za platformę - dopuściła do transferu zagranicę ponad 6000 rekordów zawierających informacje o nieletnich użytkownikach. Takiego postępowania zabrania południowokoreańskie prawo.

Źródło: ByteDance


Koreańska Komisja ds. Komunikacji orzekła, że spółka musi uiścić opłatę w wysokości 186 mln południowokoreańskich wonów, czyli około 155 tys. dolarów. Kwota może wydawać się na pierwszy rzut oka dosyć spora. Perspektywa zmienia się w momencie, kiedy uwzględnimy przychody ByteDance. W 2019 jej przychody wyniosły... 177 mln dolarów.

TikTok obiecuje, że standardy bezpieczeństwa i prywatności są nieustannie podwyższane. Miejmy więc nadzieję, iż to ostatni wyciek danych, z którym mieliśmy do czynienia.

 

Co sądzicie o kontrowersjach tworzących się wokół TikToka? Dajcie znać w komentarzach!


Źródło: BBC

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.