TikTok drugą najczęściej pobieraną aplikacją 2019 roku

TikTok drugą najczęściej pobieraną aplikacją 2019 roku

Po niezwykle udanym przeistoczeniu dawnego Musical.ly w obecnego TikTok'a, chińska aplikacja stworzona przez firmę ByteDance święci same triumfy na rynku mobilnym. Po długim czasie panowania głównie osób młodych, platformą zaczyna się interesować coraz więcej poważnych twórców i influencerów. Świetne wyniki aplikacji widoczne są bardzo wyraźnie w liczbach, ponieważ TikTok był drugą najczęściej pobieraną aplikacją 2019 roku. 


Jak wynika z raportu opublikowanego przez SensorTower.com, Tik Tok - zaraz po WhatsApp'ie,  był drugą najczęściej pobieraną aplikacją mobilną ubiegłego roku. Chińskiej platformie udało się wyprzedzić Facebooka, Messangera, a nawet Instagrama. Dane dotyczą ilości pobrań zarówno w Google Play jak i Apple App Store, jednak gdyby brać pod uwagę tylko platformę Apple wówczas TikTok uplasowałby się na pierwszej pozycji. W IV kwartale 2019 roku TikTok został pobrany 219 milionów razy, co stanowi absolutny rekord w historii istnienia tej platformy. Rekordowe wyniki ByteDance sprawiły, iż ta odpowiedzialna za TikToka firma, trafiła na 3 miejsce wśród największych wydawców aplikacji mobilnych. Jeszcze w pierwszej połowie ubiegłego roku przedsiębiorstwo było poza pierwszą piątką, co wyraźnie pokazuje rosnące zainteresowanie platformą.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.