TikTok ma nowego prezesa. Został nim... szef streamingu Disneya

TikTok ma nowego prezesa. Został nim... szef streamingu Disneya

Kevin Mayer pełnił do tej pory rolę dyrektora w Walt Disney Direct-to-Consumer & International, spółki odpowiedzialnej za treści strumieniowe i platformę Disney Plus. Mężczyzna postanowił jednak odejść do ByteDance, gdzie został dyrektorem generalnym aplikacji TikTok.


W medialnym świecie aż zawrzało, kiedy ogłoszono przejście Kevina Mayera do chińskiej firmy. Okazuje się, że osoba stojąca za wdrożeniem na rynek usługi Disney Plus będzie teraz odpowiadać za rozwój aplikacji TikTok. 

Disney streaming chief Kevin Mayer resigns to become TikTok CEO ...

Jak możemy wyczytać na oficjalnej stronie platformy, Kevin Mayer został dyrektorem generalnym TikToka oraz dyrektorem operacyjnym spółki ByteDance. Przejście na nowe stanowisko komentuje następująco:
Jestem podekscytowany możliwością dołączenia do niesamowitego zespołu ByteDance. Jak wszyscy inni, byłem pod wrażeniem, jak firma buduje coś tak niesamowicie rzadkiego jak TikTok - kreatywnej, pozytywnej i globalnej społeczności online. Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę pomóc w kolejnym etapie podróży ByteDance, gdy firma nadal rozszerza swoją ofertę produktów w każdym regionie świata. Osobiście jestem wdzięczny całemu zespołowi Disneya za tak wielkie osiągnięcia, jakich wspólnie dokonaliśmy.

Nie da się ukryć, że ta decyzja może wydawać się dosyć zaskakująca. Mimo to naprawdę ciekawe w jaką stronę pójdzie teraz TikTok pod rządami tak doświadczonej osoby.

 

Co sądzicie o tych roszadach na stanowiskach? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.