TikTok bije kolejne rekordy popularności

TikTok bije kolejne rekordy popularności

TikTok po raz szósty z rzędu został najczęściej pobieraną aplikacją na świecie. Osiągnął to z blisko 66 milionami instalacji, co stanowi 9,5% wzrost w stosunku do października 2019 r.


TikTok został aplikacją z największą liczbą pobrań w październiku, stwierdza raport Sensor Tower.  To już szósty miesiąc z rzędu, kiedy utrzymał swoją pozycję numer jeden w oficjalnych instalacjach sklepowych. W pierwszej piątce październikowego rankingu znajdują się również WhatsApp, Facebook, Instagram i Zoom.TikTok znalazł się w październiku na szczycie rankingów nie tylko ogólnej liczby pobrań, ale także pod względem pobrań w Sklepie Play i App Store. Kraje z największą liczbą instalacji w tym okresie pochodziły z Douyin w Chinach (12% wszystkich pobrań) i z Brazylii (10%). Aplikacja zarobiła ponad 115 milionów dolarów na wydatkach użytkowników.

Pod względem zarobków YouTube był w zeszłym miesiącu drugą najlepiej zarabiającą aplikacją niezwiązaną z grami na świecie z ponad 94 milionami dolarów dochodu brutto. Zgodnie z raportem, był to 58-procentowy wzrost od października 2019.

Podczas gdy TikTok utrzymał swoją najwyższą pozycję, WhatsApp wspiął się o dwa stopnie w górę, zastępując Zooma na drugim miejscu. Na jego instalację zdecydowało się ponad 57 milionów użytkowników. Jednak wątpliwe jest, że w listopadzie prześcignie TikToka.

Warto pamiętać, że analiza SensorTower nie dotyczy aplikacji do gier, a analizowany okres trwał od 1 do 31 października.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.