TikTok'a pobrano już... 2 miliardy razy!

TikTok'a pobrano już... 2 miliardy razy!

Ogromny sukces chińskiej platformy jest niekwestionowany, a na liczby generowane przez aplikację ByteDance, z podziwem i zazdrością patrzą wszyscy giganci z branży aplikacji mobilnych. TikTok co rusz zdobywa kolejne, spore kamienie milowe, tym razem przekraczając kolosalną liczbę łącznych pobrań. 


Zgodnie z raportem udostępnionym przez firmę analityczną Sensor Tower, TikTok oficjalnie przekroczył ilość pobrań w Google Play oraz AppStore wynoszącą 2 miliardy. Wartym zauważenia jest fakt, że ostatnie 500 milionów odnotowane zostało w zaledwie pięć ostatnich miesięcy. Dość duży wpływ na tą sytuację ma najpewniej obecna kwarantanna, podczas której wielu sportowców, celebrytów oraz YouTuberów próbuje swoich sił na chińskiej platformie. Największą ilość łącznych pobrań, TikTok, zawdzięcza Indiom, w których pobrany został ponad 611 milionów razy.Na pobranie TikTok'a decydują się powoli nawet osoby, które do tej pory były całkowitymi przeciwnikami aplikacji. Duże wzrosty aktywności użytkowników odnotowywane są również w Polsce, czego jednym z powodów jest ogromna popularność filmów, które codziennie publikowane są na platformie przez członków Ekipy Friza.


avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.