Elon Musk wygrywa jeden z największych zakładów w historii!

Elon Musk wygrywa jeden z największych zakładów w historii!

Jeśli można o kimś powiedzieć, że "zdobywa świat przebojem", to na pewno nie o Elonie Musku. On przecież oprócz naszego świata w przebojowym stylu zdobywa także kosmos. Tym razem jednak udowodnił, że twardo stąpa po Ziemi. 


Nie było to jednak zbyt oczywiste. Wielu mogło wziąć jego propozycję za czyste wariactwo. Elon Musk bowiem podjął się wyzwania, że jeśli Tesla nie zbuduje w ciągu 100 dni ogromnego akumulatora na terenie Australii, to Australia otrzyma go całkowicie za darmo. Poniżej znajduje się oryginalny tweet Elona Muska:Szaleńczy dla niektórych plan dzisiaj stał się rzeczywistością. Budowa ogromnego akumulatora rozpoczęła się 29 września i zakończyła dzisiaj. Całość zajęła 63 dni! Wynik jest imponujący, chociaż trzeba zaznaczyć, że część instalacji była już wcześniej przygotowana. Jednak o jaki gigantyczny akumulator chodzi?

Bateria wybudowana przez Teslę jest w stanie zasilić około 30 tysięcy domów w przypadku sytuacji kryzysowych lub dużego zapotrzebowania na energię. Konstrukcja Tesli składa się z tzw. Powerpacków, które dysponują mocą 100 MW i są w stanie zmagazynować 129 MWh energii elektrycznej. Prąd do baterii dostarczany jest z farmy wiatrowej Hornsdale Wind Farm. Za produkowanie energii ma odpowiadać ponad 100 turbin wiatrowych, których energia ma być magazynowana w akumulatorze Tesli. Oto jak wygląda gotowa farma:Trzeba przyznać, że działania Elona Muska i Tesli zmieniają świat. Odrębną kwestią jest to, czy zmieniają świat na lepsze, bo pojawiają się głosy krytyków, którzy twierdzą, że tego typu działania wiążą się z dużymi zanieczyszczeniami. Nie ma jednak róży bez kolców, pozostaje więc wierzyć, że Elon Musk wie, co robi i zmierza w dobrą stronę ze swoimi wielkimi projektami.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.