Chińska firma wprowadza ograniczenia dla dzieci w swoich grach

Chińska firma wprowadza ograniczenia dla dzieci w swoich grach

WHO niedawno wpisało uzależnienie od gier wideo na listę schorzeń psychicznych, co wywołało niemałe zamieszanie w konkretnych środowiskach. Niektórzy producenci gier postanowili w wyniku tego wydarzenia rozpocząć akcję ocieplania swojego wizerunku.


Chińska firma Tencent (posiadacz takich marek jak chociażby Riot Games czy Epic Games) postanowiła zacząć walkę z problemem uzależnienia wśród azjatyckich dzieci - ma do tego posłużyć popularny tam komunikator QQ. Z jego poziomu można włączyć mnóstwo gier pochodzących od korporacji (np. League of Legends).

Popularny komunikator posłuży w Chinach do walki z uzależnieniem od gier wideo


Jeśli dziecko wyda w danej produkcji co najmniej 75 dolarów w ciągu miesiąca, jego rodzice zostaną powiadomieni o tym fakcie stosowną wiadomością. Ograniczenia dotyczą również tego ile pociechy będą mogły spędzić na zabawie w gry od koncernu Tencent. Najmłodszym do lat 12 zostanie nałożona blokada umożliwiające rozgrywkę maksymalnie przez 60 minut dziennie, a ponadto nie będą mogły zalogować się po godzinie 21. Osoby do lat 16 z kolei będą mogły pobawić się tylko godzinę dłużej.

Nie wiadomo czy tego typu zabezpieczenia się do końca sprawdzą - czas pokaże.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.