Ten utwór został właśnie najpopularniejszym z lat 70-tych na YouTube

Ten utwór został właśnie najpopularniejszym z lat 70-tych na YouTube

Gdy zbliżają się święta, to przebój zespołu Wham!, czyli "Last Christmas" zawsze pikuje w wyświetleniach w górę, jednak to nie on zyskał miano najpopularniejszego utworu z lat 70-tych na YouTube. Jednak rekord ten został osiągnięty na podobnej zasadzie.


Chodzi bowiem o "Bohemian Rhapsody" zespołu Queen, o którym do kin właśnie wszedł film. W efekcie największe przeboje legendy rocka notują znaczny wzrost popularności.

Ze względu na premierę biograficznego filmu Queen przyrost wyświetleń pod "Bohemian Rhapsody" wyniósł średnio aż 1 milion, a w szczytowym momencie było to 1.46 miliona. W ten sposób piosenka została odtworzona na YouTube już ponad 677 milionów razy i stała się największym hitem lat 70-tych na YouTube. Popularność piosenki i zespołu miała także wpływ na subskrypcje, których kanałowi przybyło ponad 250 tysięcy.

Rozkoszujcie się zatem śmiało majstersztykiem z lat 70-tych i nowym rekordzistą YouTube:


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.