Telegram wprowadzi nowe odpłatne funkcje

Telegram wprowadzi nowe odpłatne funkcje

Telegram przestaje być całkowicie darmowym komunikatorem. Niedługo pojawią się tam płatne funkcje premium. Założyciel - Pawieł Durow - zapowiada również nową platformę reklamową, dzięki której aplikacja będzie generować przychód.


Telegram to zdobywający ostatnio popularność komunikator internetowy, którego liczba użytkowników zbliża się do 500 milionów. Wiele osób twierdzi, że jest on poważną konkurencją dla Messengera i WhatsAppa. Z całą pewnością wyróżniała się, do tej pory, brakiem reklam. Komunikator nie dawał właścicielowi żadnych przychodów. Durow finansował usługę z własnego "portfela". To się wkrótce zmieni.

Skoro właściciel przestał być w stanie utrzymać komunikator, to pozostały - jak pisze - dwie opcje: sprzeda go albo aplikacja zacznie w końcu zarabiać sama na siebie. Durow stwierdził, że ten pierwszy wariant nie wchodzi w rachubę. Także czego możemy spodziewać się w przyszłości?

Pawieł Durow przedstawił plan działania na 2021 rok. W Telegramie pojawią się nowe, płatne funkcje. Nie wiadomo jednak, jakie mają one być. Na pewno te, które obecnie są darmowe, takie pozostaną. Na oficjalnej stronie podkreślono, że:
Zwykli użytkownicy nadal będą mogli korzystać z Telegrama - za darmo i na zawsze.

Z początku podejrzewano, że odpłatną funkcją mogą zostać czaty głosowe. Jednak dodano je jeszcze przed Świętami. Mieszczą one, w przeciwieństwie do Messengera, do kilku tysięcy uczestników.


Oprócz nowych funkcji pojawią się reklamy. Podobno nie będą pokazywać się w czatach, nawet grupowych. Mają być "nieinwazyjne". Jak to będzie wyglądać? Zobaczymy niedługo.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.