Telefon stał się przyczyną śmierci jego użytkownika

Telefon stał się przyczyną śmierci jego użytkownika

Jeśli uważnie śledzicie rynek technologiczny, to z pewnością nie ominęły was informacje o wybuchających bateriach w telefonach komórkowych. Do tej pory jeszcze nie było przypadku, żeby od takiego incydentu ktoś zginął. Niestety - to się właśnie stało.


Ofiarą takiego wypadku padł obywatel Malezji,  Nazrin Hassan - szef pewnej organizacji wspieranej przez tamtejsze Ministerstwo Finansów. Podłączył on do kontaktu przy łóżku dwa urządzenia (jedno marki BlackBerry, a drugie Huawei) i położył się spać. W pewnym momencie bateria któregoś z nich eksplodowała i wywołała pożar.

Nazrin Hassan jest pierwszą osobą, która poniosła śmierć wskutek eksplozji baterii w smartfonie


Według informacji podawanych przez miejscową policję, przyczyną zgonu było wdychanie toksycznych oparów. Osoba spokrewniona z ofiarą jest jednak zdania, że śmierć nastąpiła na skutek szkód wyrządzonych przez odłamki pochodzące z wybuchającego sprzętu.

Śledztwo w tej sprawie nadal trwa, więc na oficjalne informacje odnośnie do ostatecznej przyczyny śmierci należy jeszcze poczekać. Producenci obu telefonów komórkowych posiadanych przez Nazrina Hassana nie wypowiedzieli się w żaden sposób o tym wypadku.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.