Teledysk Maty usunięty z YouTube

Teledysk Maty usunięty z YouTube

Nowe zasady YouTube ZEBRAŁY swoje pierwsze żniwa. Na liście plonów znalazł się M.IN. teledysk do jednej z piosenek Maty - "100 dni do matury" - który został właśnie usunięty z platformy. Twórca poinformował o tym fakcie za pośrednictwem mediów społecznościowych.


Wraz z początkiem roku wszedł w życie szereg zmian w regulaminie YouTube. Platforma musiała dopasować się do wymagań amerykańskiego prawa COPPA, o czym szczegółowo pisaliśmy TUTAJ. Zgodnie z regulacjami, na portalu nie mogą pojawiać się materiały przedstawiające chociażby przemoc fizyczną, seksualną lub emocjonalną wobec nieletnich.

Kilka dni temu światło dzienne ujrzała płyta Michała "Maty" Matczaka pod tytułem "100 dni do matury". Część z utworów doczekała się teledysków zawierających nagrania i zdjęcia z nastoletniego życia twórcy i jego znajomych. Jak się okazuje - przedstawicielom platformy YouTube jeden z nich nie spodobał się do tego stopnia, że został usunięty z portalu.

Mowa o teledysku do piosenki "100 dni do matury", który okraszony był kilkudziesięcioma wstawkami przedstawiającymi przeróżne sceny ze spotkań rapera z przyjaciółmi. Na wielu z nich widoczny był alkohol i można przypuszczać, że właśnie te elementy nie przypadły do gustu społecznościowemu gigantowi.Jak możemy zobaczyć powyżej, YouTube nie podał konkretnego powodu likwidacji klipu. Ograniczono się do lakonicznej argumentacji pokroju: "Ten film narusza zasady dotyczące bezpieczeństwa dzieci". Nie wiadomo czy Mata oraz SBM Label odwołają się od decyzji portalu.

Warto wspomnieć, że piosenki "100 dni do matury" nadal można słuchać na platformach streamingowych pokroju Spotify.

 

Co sądzicie o decyzji YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.