Tegoroczny YouTube Rewind najgorszym w historii?

Tegoroczny YouTube Rewind najgorszym w historii?

YouTube co roku publikuje tzw. "Rewind" czyli podsumowanie roku na portalu. Przedstawiane są najważniejsze trendy, najbardziej popularni YouTuberzy czy utwory, które zyskały największą oglądalność. Dokładnie wczoraj premierę miał YouTube Rewind 2016 i już uważany jest za najgorszy w historii.


Tak, to prawda. Tegoroczny YouTube Rewind jest oceniany jako najgorszy z wszystkich tych które powstały. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że nie świadczą o tym już tylko komentarze widzów, lecz statystyki. Już ostatni klip z 2015 uważany był za najsłabszy, a wszystkie poprzednie zawierały nawet w najmniejszym stopniu element niezadowolenia widzów. Najnowszy "rewind" przebił w tym aspekcie jednak wszystkie poprzednie... w niecałe 24 godziny. Sprawdźcie wynik sami i zobaczcie jak wygląda to w porównaniu do poprzednich klipów.

Liczba łapek w dół pod wszystkimi klipami podsumowującymi rok na YouTube. Obok podajemy także procentowe dane - stosunek łapek dół do łapek w górę.


YouTube Rewind 2012 - ok. 73 tysiące łapek w dół (4,51% spośród wszystkich łapek)
YouTube Rewind 2013 - ok. 65 tysięcy (5,12% spośród wszystkich łapek)
YouTube Rewind 2014 - ok. 63 tysiące (4,77% spośród wszystkich łapek)
YouTube Rewind 2015 - ok. 164 tysiące (7,03% spośród wszystkich łapek)
YouTube Rewind 2016 - ok. 167 tysięcy łapek w dół
(12,46% spośród wszystkich łapek)


youtube-rewind-2016

Skąd tak słabe oceny tego filmu? Większość osób zarzuca, że przedstawieni zostali w nim tylko najpopularniejsi YouTuberzy, a nie tak jakby chcieli - ci którzy według nich tworzą najlepszy kontent. Do tego wszystkiego, wielu osobom nie spodobał się podkład muzyczny. Widzowie piszą, że w "rewindzie" pojawiły się jeszcze piosenki z końca 2015 roku, a zabrakło tych znacznie lepszych i ciekawszych z 2016.

 

JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O YOUTUBE REWIND 2016, KLIKNIJ TUTAJ.


Tegoroczny YouTube Rewind obejrzysz poniżej:


ZNASZ SIĘ NA YOUTUBE? ROZWIĄŻ QUIZ, W KTÓRYM ODGADUJESZ TWÓRCĘ PO TYTULE JEGO FILMU! SPRAWDŹ SIĘ KLIKAJĄC TUTAJ.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.