Polscy raperzy podejmują decyzje o przeprowadzeniu koncertów... na YouTube!

Polscy raperzy podejmują decyzje o przeprowadzeniu koncertów... na YouTube!

Z powodu pandemii koronawirusa (SARS-CoV-2) większość wydarzeń została anulowana lub opóźniona. Podobnie jest z koncertami popularnych raperów, które niedługo miały się odbyć. Część artystów postanowiła nie rezygnować z planów i zaśpiewać swoje utwory live na... YouTube.


W Polsce wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego - oznacza to, że zakazane jest organizowanie zgromadzeń powyżej 50 osób. Siłą rzeczy więc koncerty większości raperów zostały w naszym kraju odwołane. To jednak nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać dostępną w XXI wieku technologię.

Kartky poinformował za pośrednictwem swojego Instagrama, że już dziś o godzinie 18:00 rozpocznie się koncert live na YouTube. Zostanie on przeprowadzony wraz z Gibbsem i INDЄBem Wszystko to na kanale OU7SIDE. Jesteśmy ciekawi jak to zostanie zorganizowane i czy w ogóle się uda. Oby!

Źródło: Instagram


Podobną decyzję podjął Tede, choć w tym przypadku nie mamy do czynienia z określeniem konkretnej daty. Wiemy jednak, że koncert będzie transmitowany na YouTube, natomiast na jego Instagramie oraz jego kolegów, pojawią się inne inne ujęcia z występu na żywo. Raper zachęcił swoich fanów do aktywnego korzystania z hasztagu #zostajewdomu.

Takie kroki ukazują siłę internetu oraz mediów społecznościowych. Hasztag #zostajewdomu jest już obecny praktycznie wszędzie i staje się niejako nowym trendem. My także zachęcamy do włączenia się w całą akcję. Jeśli nie jest to konieczne - nie wychodźcie z domu i dbajcie o higienę. Tylko tyle (i aż) możemy zrobić.

 

Co sądzicie o decyzjach raperów? Dajcie znać w komentarzach! 


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.