Padła rekordowa nagroda w historii e-sportu!

Padła rekordowa nagroda w historii e-sportu!

Właśnie zakończyło się jedno z najważniejszych wydarzeń e-sportowych tego roku. W finale The international 2017 - turnieju organizowanego w grę Dota 2, drużyna Team Liquid pokonała azjatycką drużynę Newbee. Za zwycięstwo w turnieju otrzymali prawie 11 milionów dolarów do podziału oraz zapisali się w historii jako zwycięzcy turnieju organizowanego nieprzerwanie od 2011 roku.
W finale turnieju spotkały się naprawdę mocne drużyny. Zarówno Team Liquid, który sięgnął po ostateczne trofeum jak i zwycięzca sprzed kilku lat zespół Newbee dały naprawdę dobry pokaz gry w Dota 2 na najwyższym poziomie. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden. Na poniższym video możecie zobaczyć najlepsze akcje z tego spotkania, celebrację zwycięstwa oraz wręczenie nagród dla chłopaków z Liquid.Warto zauważyć, że z roku na rok pula nagród w turnieju stale rośnie. Idzie to w parze z coraz większym zainteresowaniem zarówno tym turniejem jak i całą dziedziną e-sportową. Sam finał na różnych platformach śledziło niespełna 5 milionów widzów. Co do nagrody, u korzeniu turnieju był to "tylko" okrągły milion dla zwycięzcy, teraz jest to już 11 milionów, a wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku i ten rekord zostanie pobity ze sporą nawiązką. Wynika to z bardzo dobrej polityki finansowej organizatorów - duża część nagrody pochodzi ze sprzedaży specjalnych pakietów dla graczy, a że Dota 2 cieszy się dużą popularnością to i wpływy z tego tytułu są naprawdę ogromne.

W przypadku chęci śledzenia podobnych turniejów zapraszamy was na oficjalny kanał Dota 2 na YouTube, gdzie odbywają się relacje live z podobnych wydarzeń. Naprawdę warto to zobaczyć.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.