Tatry znów są czyste! W szczytnej akcji pomogli YouTuberzy

Tatry znów są czyste! W szczytnej akcji pomogli YouTuberzy

W zeszłym tygodniu w Zakopanem odbyła się już 9 edycja inicjatywy Czyste Tatry. W sobotę 22 sierpnia YouTuberzy oraz wolontariusze ruszyli w polskie góry w szczytnym celu!


Tegoroczna edycja wydarzenia była inna niż poprzednie, głównie ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju. Event został jednak przeprowadzony zgodnie z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami i zaleceniami, a główny cel inicjatywy pozostał bez zmian. W czasie jednodniowego sprzątania polskich gór, 2,5 tysiąca wolontariuszy zebrało ponad 468 kilogramów śmieci, które zostały oczywiście wywiezione w wyznaczone miejsce oraz odpowiednio posegregowane.

Czyste Tatry 2020 podsumował prezes Stowarzyszenia Czysta Polska i organizator wydarzenia - Rafał Sonik, który powiedział:
Gratuluję i dziękuję wolontariuszom, sponsorom i partnerom Czystych Tatr, bo nasza akcja działa! Z roku na rok śmieci jest mniej, a nasz przekaz, głównie dzięki mediom, zatacza coraz szersze kręgi. W ostatnich latach obserwujemy też fantastyczny proces odwróconej edukacji, gdzie młodsi edukują starszych, a nie na odwrót. Jeśli dzieciaki zwrócą uwagę dorosłym, pojawia się uczucie wstydu, które w tym wypadku doskonale wpływa na zmianę złych nawyków.

W wydarzeniu ponownie wzięli udział także YouTuberzy oraz ich widzowie. Wśród twórców, którzy w tym roku wsparli akcję Czyste Tatry, znalazł się m.in. reZigiusz, n3jxiom, Szymeq czy YoshihitoMayoshe.
Gratulacje dla organizatorów akcji, partnerów, twórców oraz wolontariuszy! Mamy nadzieję, że kolejne edycje tego ważnego wydarzenia staną się już tradycją, która będzie przypominała każdemu z nas o tym, dlaczego warto dbać o środowisko każdego dnia.

Źródło: czystapolska.org.pl

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.