Targi E3 2021 nie odbędą się w tradycyjnej formie

Targi E3 2021 nie odbędą się w tradycyjnej formie

Tegorocznych targów E3 nie odwiedzimy na żywo. Dociekliwy użytkownik zagranicznego forum znalazł informacje o odwołaniu eventu, który planowo miał się odbyć w Los Angeles w czerwcu. Czy możemy się spodziewać zdalnej wersji wydarzenia?


15-17 czerwca 2021 roku to ogłaszana już kilka miesięcy temu oficjalna data targów E3. To byłaby już 26. edycja eventu zbierającego wokół siebie największych producentów i wydawców gier wideo na świecie. Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa ubiegłoroczne E3 ostatecznie nie doszło do skutku ani na żywo, ani nawet online. W tym roku prawdopodobnie się to zmieni.

Kilka dni temu na oficjalnej stronie miasta Los Angeles został opublikowany dokument sporządzony przez Komisję Rozwoju Turystyki. Raport zawiera aktualne informacje na temat przyszłych wydarzeń w mieście. Użytkownik forum ResetEra odnalazł na jednej ze stron nowe postanowienia względem E3 2021.

Jak wynika z tabeli, event na żywo został odwołany. Jednak Electronic Entertainment Expo tym razem może odbyć się w formie transmisji online. Twórcy z pewnością by tego chcieli, ale nie jest to jeszcze przesądzone — wszystko zależy od wydawców, którzy równie dobrze, mogą zrobić swoje własne konferencje.

Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.