Targi E3 2020 oficjalnie odwołane!

Targi E3 2020 oficjalnie odwołane!

Tegoroczna edycja targów E3 stanęła pod znakiem zapytania już kilka tygodni temu w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem (COVID-19). Dziś otrzymaliśmy oficjalnie potwierdzenie odwołania wydarzenia. 


O fakcie tym poinformowało dziś w godzinach południowych stowarzyszenie Entertainment Software Association, które jest organizatorem corocznych targów E3. Największa na świecie wystawa przemysłu gier komputerowych początkowo była zaplanowana na 9-11 czerwca tego roku i miała odbyć się w Los Angeles. Oto treść oficjalnego komunikatu ESA:Powodem odwołania "święta graczy" jest rozprzestrzeniający się na świecie (w tym także w USA) koronawirus COVID-19. Decyzja jest spowodowana nie tylko międzynarodowym charakterem imprezy, ale i zwiększoną ilością nowych zakażeń w Stanach Zjednoczonych, w tym właśnie w Los Angeles.

Co ciekawe, odwołanie targów E3 nie musi oznaczać totalnej katastrofy dla branży gier, której premiery są ściśle powiązane z prezentacjami na wydarzeniu. Entertainment Software Association prowadzi bowiem rozmowy dotyczące ewentualnej organizacji cyklu internetowych prezentacji, które byłyby namiastką targów.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.