Targi E3 2020 oficjalnie odwołane!

Targi E3 2020 oficjalnie odwołane!

Tegoroczna edycja targów E3 stanęła pod znakiem zapytania już kilka tygodni temu w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem (COVID-19). Dziś otrzymaliśmy oficjalnie potwierdzenie odwołania wydarzenia. 


O fakcie tym poinformowało dziś w godzinach południowych stowarzyszenie Entertainment Software Association, które jest organizatorem corocznych targów E3. Największa na świecie wystawa przemysłu gier komputerowych początkowo była zaplanowana na 9-11 czerwca tego roku i miała odbyć się w Los Angeles. Oto treść oficjalnego komunikatu ESA:Powodem odwołania "święta graczy" jest rozprzestrzeniający się na świecie (w tym także w USA) koronawirus COVID-19. Decyzja jest spowodowana nie tylko międzynarodowym charakterem imprezy, ale i zwiększoną ilością nowych zakażeń w Stanach Zjednoczonych, w tym właśnie w Los Angeles.

Co ciekawe, odwołanie targów E3 nie musi oznaczać totalnej katastrofy dla branży gier, której premiery są ściśle powiązane z prezentacjami na wydarzeniu. Entertainment Software Association prowadzi bowiem rozmowy dotyczące ewentualnej organizacji cyklu internetowych prezentacji, które byłyby namiastką targów.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.