Tak wygląda sklep YouTube w rzeczywistości

Tak wygląda sklep YouTube w rzeczywistości

YouTube to nie tylko materiały wideo - wielu YouTuberów decyduje się na sprzedaż swoich własnych gadżetów. Jeśli uważasz, że fajnym pomysłem byłoby zgromadzenie i sprzedaż takich przedmiotów w jednym miejscu, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - takie miejsce już istnieje!


Wielu YouTuberów poza nagrywaniem filmów, rozszerza swoją działalność. Kubki, koszulki, czapki - to tylko niektóre z przedmiotów, które YouTuberzy oferują swoim fanom. Zazwyczaj jednak takie gadżety dostępne na sprzedaż są jedynie za pośrednictwem stron internetowych. YouTube jednak po raz kolejny wyszedł z otwartymi rękoma do swoich użytkowników - w Londynie w zeszłym roku otwarty został pierwszy Creator Store, teraz ulegnie on kolejnej zmianie.Jest to miejsce, do którego każdy miłośnik YouTube może po prostu wejść i kupić coś związanego z ulubionymi twórcami - nieważne czy ma to być książka, czy może perfumy - każdy powinien znaleźć tam coś dla siebie. Dochodzi do tego również aspekt społeczny, gdyż takie miejsce świetnie nadaje się do poznania innych fanów ulubionego YouTubera, czy po prostu na wymianę opinii. Creator Store jest także miejscem, w którym twórcy będą mogli uczyć się promować swoje produkty. Po dość długim czasie i wielu prośbach ze strony fanów, YouTube postanowił wprowadzić do sklepu również swój oficjalny asortyment - już za 2 dni na półki trafią produkty sygnowane YouTube'owym logiem.


YouTube Store to nie pierwsza próba portalu na wysunięcie go poza wymiar wirtualny. Już od kilku lat funkcjonują bowiem YouTube Spaces, studia, w których YouTuberzy mogą się spotkać, podzielić doświadczeniami oraz wspólnie nagrywać.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl