Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

6 znaków wystarczyło, by postawić na nogi połowę branży gier video, a już na pewno jej znaczną polską część. Do żywych po ponad 4 latach stagnacji wróciło konto na Twitterze gry Cyberpunk 2077, której twórcami jest CD PROJEKT RED, odpowiedzialny m.in. za ostatniego Wiedźmina.


Wpis oznaczający najpewniej dźwięk wybudzania się ze stanu uśpienia sprzętu elektronicznego w mgnieniu oka rozszedł się po największych serwisach informacyjnych dotyczących gier video. Na samym Twitterze został przesłany dalej ponad 15 tysięcy razy. Odczuła to także giełda. Akcje CD PROJEKT RED poszły w górę i rano kosztowały już więcej niż 100 złotych mimo, że po jesiennych zawirowaniach w firmie kosztowały one znacznie mniej. Nic dziwnego - jak zapowiadają twórcy Cyberpunk 2077 ma być tytułem przełomowym, dopieszczonym w każdym najmniejszym detalu. Apetyty na tę grę dodatkowo zaostrzył Dziki Gon, który przez wielu uważany jest za najlepszą polską grę komputerową w historii. Na chwilę obecną, jeśli coś w najbliższym czasie miałoby osiągnąć lepszy lub podobny wynik, to właśnie chyba tylko i wyłącznie kolejna gra z tego studia.


Przy okazji warto zauważyć, że wpis pojawił się równo 5 lat po pojawieniu się pierwszego pełnoprawnego zwiastuna gry na YouTube, który jak do tej pory wyświetlony został ponad 11 milionów razy.Mamy nadzieję, że ten tweet nie jest tylko i wyłącznie przypomnieniem o sobie fanom, którzy zdążyli już zapomnieć o tytule, ale pierwsza zapowiedź nadchodzącego tytułu. Czekamy z niecierpliwością!

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.