Tag Heuer prezentuje smartwatch, który powala błyskiem i ceną

Tag Heuer prezentuje smartwatch, który powala błyskiem i ceną

Jeśli sądzicie, że to producenci smartfonów oszaleli z cenami za swoje flagowe smartfony, to usiądźcie, zanim przejdziecie do dalszej części artykułu. Już? Dobrze, a więc Tag Heuer wypuścił zegarek z Androidem, za którego trzeba zapłacić...


180 tysięcy dolarów, czyli jakieś 620 tysięcy złotych! Dalibyście taką kasę za smartwatcha? Oczywiście, że nie, chociaż gdybyście tyle mieli... Trudno powiedzieć, pieniądze zmieniają ludzi, więc próżno tutaj dywagować. Co dostajemy za tę małą fortunę?W uproszczeniu można powiedzieć, że smartwatcha Tag Heuer Connected Modular 45 w wersji Full Diamond razem z modułem zegarka mechanicznego. Jednak w tym wszystkim chodzi o błysk i elegancję, gdyż astronomicznie drogi zegarek od Tag Heuer jest ozdobiony w 589 diamentów. Dokładnie 495 z nich znajduje się na bransolecie. Ich łączna masa wynosi 23,35 karata. Na pokładzie natomiast znajdziemy najnowszą wersję Android Wear, który bazuje na Nougacie, 4 GB pamięci wewnętrznej i 512 MB RAM. Być może nie ma bardziej ekskluzywnych smartwatchy na świecie, z pewnością są jednak lepiej wyposażone sprzętowo.

Zestaw zawiera też wspomniany mechaniczny moduł, dzięki któremu elektroniczny zegarek możemy przekształcić w klasyczny czasomierz. Czy takie rozwiązanie jednak ma większy sens? Cóż w smartwatchu za taką cenę chyba po prostu musi mieć sens.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.