Szybcy i wściekli 9 zawładnęli pierwszymi kinami

Szybcy i wściekli 9 zawładnęli pierwszymi kinami

Najnowsza część Szybkich i wściekłych zdążyła już zarobić ponad 160 mln dolarów, mimo że światowa premiera czeka nas dopiero za miesiąc. Twórcy liczą, że „dziewiątka” ostatecznie przebije miliard dolarów.


W miniony weekend film z Vinem Dieselem zadebiutował w azjatyckich i bliskowschodnich krajach. W samych Chinach weekendowe otwarcie w kinach zakończyło się na poziomie 135,6 mln dolarów. Tym samym 9. część Szybkich i wściekłych stanęła na 4. miejscu wśród amerykańskich filmów z najwyższym wynikiem w kinach chińskich.Dominic Toretto i spółka zawitali również do Rosji, Korei Południowej, Egiptu, Arabii Saudyjskiej czy Hongkongu. Razem, z zaledwie kilku krajów film zarobił około 162,4 mln dolarów i z pewnością jest to najwyższy wynik otwarcia z okresu całej pandemii.

Warto zaznaczyć, że seria Fast & Furious już od kilku części pobija kolejne rekordy kasowe. Wytwórnia Universal ogłosiła nawet, że saga nie zakończy się — tak jak wcześniej planowano — na 10 części, lecz będzie ona współtworzyć wraz z 11 częścią ostateczny finał przygody.

Szybcy i wściekli 9 pojawią się w Polskich kinach 25 czerwca. Pomimo wybuchu oglądalności w kilku krajach, pierwsze recenzje bywają różne. Sporo recenzentów narzeka, że materiał jest pełen absurdalnej akcji, lecz fani serii raczej mogą spać spokojnie.

Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.