Szturm SWAT na dom znanego gracza Fortnite

Szturm SWAT na dom znanego gracza Fortnite

Nie tak dawno Kyle "Bugha" Giersdorf wygrał 3 miliony dolarów w turnieju Fortnite World Cup. Popularność gracza kilka dni temu wykorzystana przez "śmieszków", którzy nasłali na niego... jednostkę SWAT.


O zwycięstwie nastolatka mogliście przeczytać ostatnio na naszej stronie. Jeśli już zapoznaliście się z historią tego szczęściarza, to możemy przejść do właściwej opowieści.

Kyle w niedziele prowadził transmisję na żywo, podczas której grał ze znajomymi w Fortnite. W pewnym momencie do pokoju wszedł jego ojciec i powiedział, że przed domem czeka w pełni uzbrojona jednostka SWAT. Nie przesłyszeliście się.

Finalista Fornite World Cup oczywiście wyszedł sprawdzić o co chodzi - nie było go na stanowisku przez następne 10 minut. Okazało się, że chłopak padł ofiarą tzw. "swattingu". Co kryje się pod tym pojęciem?Mianem "swattingu" określa się sytuację, kiedy ktoś zgłasza na tyle niebezpieczne zajście (oczywiście fałszywe), że w dane miejsce wysyłana jest jednostka SWAT. Tytułowy użytkownik padł właśnie ofiarą tego typu "żartu".

Na szczęście nic złego się nie stało - policja mogła przecież wkroczyć do mieszkania bez zapowiedzi i zranić niewinnego nastolatka. Miejmy nadzieję, że osobom, które dla żartów dokonały zgłoszenia zostanie nałożona odpowiednia kara.

Źródło: BI / Twitch 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.